Покрівельна вентиляція, вентиляція покрівлі, вентиляційний коник, аератор

Покрівельна вентиляція-необхідний елемент сучасних приватних будинків. Вона дозволяє уникнути накопичення вологи в підпокрівельному просторі, організувати ефективну вентиляцію внутрішніх приміщень, створити здоровий мікроклімат, скоротити витрати на опалення і кондиціонування. У той же час вона охороняє покрівлю від передчасного виходу з ладу.

Для непрофесіоналів не завжди зрозуміло, навіщо потрібна вентиляція, слідчо немає бажання вкладати в неї кошти. Крім того, приватні житлові будинки до недавнього часу взагалі не мали вентиляції.

Тому зачату власники будинків вибирають якісні покрівельні матеріали, вкладають в облаштування або ремонт покрівлі серйозні кошти але, при цьому в цілях економії і всупереч порадам фахівців, відмовляються від установки систем вентиляції взагалі або ставлять їх в спрощеному вигляді, навіть не підозрюючи, що цим самим скорочують термін служби своєї покрівлі, а відповідно не економлять, а скоріше-навпаки.

При відсутності вентиляції взимку тепле повітря з парами води, завжди знаходиться в житловому будинку, піднімається у верхню частину будівлі (на горище або мансарду) і накопичується безпосередньо під покрівлею. При випаданні снігу на дах відбувається його танення і скупчення льоду на даху. Таїть лід викликає протікання покрівлі через стики унаслідок так званого підпору талих вод, з'являється неорганізований водостік з даху, що викликає зволоження і забруднення фасаду. При цьому сніг на даху тане, а стікає по скату, замерзає, як тільки досягне холодних ділянок покрівлі над карнизом. Поступово ринви і труби заповнюються льодом, на звісах утворюються бурульки. Взагалі, якщо на даху є бурульки, значить, була неправильно зроблена система вентиляції покрівлі або утеплення. При цьому очищення даху від снігу і криги-трудомісткий процес, під час якого покрівлю можна пошкодити. А велика маса льоду створює небезпеку для людей і може пошкодити водостічні труби. Якщо температура покрівлі опускається нижче нуля, то що міститься в заповнює підпокрівельний простір повітрі волога випадає вигляді конденсату на внутрішній холодній поверхні покрівлі. Чим вище різниця температур зовні і всередині, тим більше буде води. Ця вода проникає в саму покрівлю, утеплювач і силові конструкції і перекриття, руйнуючи їх при замерзанні і відтаванні набагато раніше закінчення нормального терміну служби і створюючи готову середу для розвитку грибкової флори і зменшують ефективність утеплювача. Вимушена вентиляція через стіни будинку передчасно руйнує їх і створює умови для розвитку грибків. Влітку, якщо вентиляція покрівлі відсутня або вона недостатня, сонячні промені викликають перегрів крівлі, що в місці з ультрафіолетом знову скорочує її термін служби, особливо для м'яких покриттів, і робить некомфортним приміщення мансарди.

Тому вентиляція є необхідним компонентом покрівлі і на ній ні в якому разі не можна економити.

Традиційна схема вентиляції крівлі через слухові вікна малоефективна тому що як вона залишає застійні зони зверху і знизу вікон. Для житлових мансард така схема взагалі не може бути застосована. Нові системи вентиляції використовують природне прагнення теплого возхдуха рухатися вгору.

Так відбувається циркуляція повітря при правильно організованій вентиляції c допомогою вентиляційного коника.

Надходження холодного повітря йде знизу (через так звані продухи), вихід зверху. Кращий ефект досягається при двіжененіі повітря по всьому внутрішньому підпокрівельного простору.

Так повітря виходить назовні через вентиляційний коник

Ми вже давно переконалися в неефективності інших видів вентиляції, тому пропонуємо виключно вентиляцію за допомогою вентиляційних ковзанів.

Компанія НВН представляє покрівельну вентиляцію RidgeMaster ™/HipMaster ™ (США).

Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сайтах www.tapcoukraine.com.ua і www.ridgemaster.com.ua